sobota, 18 listopada 2017

Imieniny Stanisława - 12 XI 2017 r.

12 listopada nasz chór szkolny wystąpił wraz z męskim chórem im. Stanisława Moniuszki podczas jego Imienin .

Chór Moniuszko w ostatnich miesiącach coraz częściej zaskakuje mieszkańców Żnina. Nietypowy repertuar, z jakim zaprezentował się po raz kolejny, wzbudził podziw, uznanie i na koniec aplauz zgromadzonej publiczności. Koncert „Chór Moniuszko i Goście” został wykonany ze współudziałem dzieci.
Tym razem dyrygent Beata Różańska dała pokaz niezwykłej kreatywności, łącząc dwa różne zespoły. Do chóru Moniuszko, składającego się z typowych męskich tenorów, barytonów i basów, dołączyły delikatne soprany i alty dziewczęce z chóru dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1. Połączenie dało wyjątkowy efekt i publiczność długo oklaskiwała ten występ.
W programie koncertu znalazły się operowe perełki, jak choćby aria „Chór niewolników” z opery Nabucco Gieseppe Verdiego, solowe „O sole mio” Włodzimierza Dolacińskiego, kilka radosnych piosenek z repertuaru Gawędy na głosy dziewcząt oraz żartobliwe wykonania znanych polskich utworów muzyki pop, w których wokalnie zaprezentowała się Beata Różańska. Sala ŻDK wypełniona była dosłownie do ostatniego miejsca, co pokazuje, że społeczeństwo oczekuje na każdy występ muzycznego ambasadora Żnina.

chór szkolny z solistką Ulą Naliwajską
Evening rice

Zdjęcie użytkownika Gmina Żnin.
chór szkolny z solistką Marysią Świtałą
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz